Ocel & kovy

Řešení pro ocelářský průmysl a kovoprůmysl

Bezkontaktní tepelné senzory navržené pro lepší sledování procesů a vyšší výkonnost procesů při výrobě oceli

Dnešní standardy stále vyšší kvality a vyšší náklady na energie si vyžadují přesnější a více konzistentní regulaci teploty při výrobě oceli.

Díky více jak padesátiletým zkušenostem s měřením teploty je LumaSense Technologies vůdčí společností v oblasti sledování procesů ve všech odvětvích výroby oceli. Naše termokamery MIKRON a pyrometry IMPAC nabízejí ocelářskému průmyslu ty nejmodernější technologie, snadno se používají a vynikají spolehlivostí při sledování hlavních parametrů pro zajištění produktivity a kvality výrobků. Tyto nástroje se používají v celém procesu výroby oceli, kde je potřeba přesně sledovat teplotu, a lépe tak procesy regulovat.

Výroba oceli sestává z fází výroby prováděných při vysoké teplotě, kdy se využívá značné množství energie. Procesy, jako je zahřívání koksárenské pece, plynulé lití, přihřívání pece, válcování za tepla, kování, slinování a žíhání jsou stále nákladnější.

Kvůli cenám energií, jež se pohybují na historických maximech, se náklady tohoto odvětví výrazně navýšily. Ocelářská zařízení potřebují ty správné nástroje, jimiž komplexně optimalizují využití energie.

Společnost LumaSense řeší tyto potřeby. Nabízí totiž ty nejpřesnější měřicí nástroje v odvětví. Tak mohou ocelářské společnosti maximalizovat svůj výkon. Bez této úrovně přesnosti musí obsluha přihřívat více, než je nutné. Tak se plýtvá cenným časem, finančními prostředky i energií.

Společnost LumaSense nabízí široký výběr nástrojů pro oblast zpracovávání kovů s osvědčenou spolehlivostí i v náročném výrobním prostředí. Jsou speciálně vyvinuty pro aplikace s vysokými teplotami v odvětví oceli a primárním kovoprůmyslu.

(Visited 342 times, 1 visits today)