Asfaltové obalovny

Sledování teploty asfaltových směsí je náročným úkolem kvůli proměnlivým podmínkám měření a vlastnostem procesu.

Asfaltové obalovny čelí stále přísnějším požadavkům na kvalitu kladeným ze strany zákazníků. Náklady na primární energie, jako jsou nafta, plyn a uhlí, neustále rostou.

Výzva

Při výrobě asfaltu je pracovní teplota zásadním faktorem ovlivňujícím výkon továrny a vlastnosti horké směsi. Abychom zajistili dlouhodobou kvalitu silničního povrchu, musíme přesně sledovat teploty při výrobním procesu a při nakládání horké směsi na nákladní automobily.

Aby teploty zůstaly v rámci daných mezních hodnot i při dávkování materiálů do míchačky, sledují se teploty v okamžiku, kdy materiál vychází z bubnu. Na základě těchto údajů se regulují hořáky.

Proto se do asfaltových obaloven implementuje bezkontaktní měřicí zařízení založené na pyrometrech a systémy pro regulaci teploty.

Bezkontaktní měření teploty pomocí pyrometrů zásadně přispívá optimálnímu řízení procesů. Za prvé se pyrometry dokonale hodí pro měření teploty směsi pohybující se uvnitř bubnové sušičky a zároveň pomáhají udržovat rovnoměrnou teplotu asfaltové směsi.

Druhý pyrometr můžete zavést do výsypného žlabu. Tam měří teplotu hotového produktu při jeho dopravě do skladovacích zásobníků.

Naše řešení

LumaSense nabízí dvě specializovaná řešení pro tyto problémy a přináší robustní systém pro měření teploty.

Pro měření jednotnosti procesu míchání asfaltu vyvinula společnost LumaSense Technologies pyrometry IMPAC IN 5 a IN 300 se speciálním montážním trubicovým systémem a displejem DA 6000, na němž se zobrazují naměřené hodnoty teplot.

  • Bezkontaktní měření teploty v rozmezí od -32 do 900 ° C (IN 5), respektive od -20 do 600 °C (IN 300)
  • Pyrometr je zvlášť uzpůsoben pro takovéto použití a vyniká nejvyšší kapacitou paměti
  • Kompaktní rozměr jednotky
  • Robustní montážní trubice s možností čištění vzduchem v náročných prostředích
  • DA 6000 je vysoce přesný LED indikátor pro bezkontaktní měřicí zařízení, který obsahuje i další skvělé funkce Vedle indikace naměřených teplot můžete všechny parametry digitálního pyrometru IMPAC nastavovat přes DA 6000 bez nutnosti použití PC.

Výhody pro vás

  • Za kvalitou produktu stojí regulace teploty bez zásahu do míchacího procesu
  • Optimalizace nákladů díky snížení spotřeby primárních energií
  • Neustálé sledování a dokumentace vašeho kritického procesu
(Visited 196 times, 1 visits today)